مرداد 28, 1396
   

  اطلاعات > بانک مقالات مدیریتی
مشارکت شما در این بخش

هدف از راه انداری این بانک، ایجاد امکان به اشتراک گذاری مطالب علمی و استفاده از دانش یکدیگر است . شما علاوه بر خواندن مقاله های موجود ، می توانید به امکانات "امتیازدهی" و "نظردهی" در  مورد هر مقاله و همچنین "آپلود یک مقاله جدید" نیز دسترسی داشته باشید . مقالات جدید شما پس از بررسی توسط مدیر سایت ، "با نام شما" به مقاله های موجود اضافه و به صورت ماهانه برای بیش از 1000 عضو خانواده ی NISCERT ارسال می شود. برای این منظور، کافی است که کاربر در اولین بازدید خود را Register و در بازدیدهای بعدی Login نماید. این دو  گزینه در گوشه ی بالا-راست کلیه ی صفحات دیده می شوند....به ازای هر 1 امتیازی که هر مقاله از سایر کاربران می گیرد" 1000 تومان"در حساب مجازی صاحب مقاله واریز می شود و کسانیکه بیش از 100 امتیاز کسب نمایند می توانند با استفاده از مبالغ  این حساب مجازی از دوره های آموزشی NISCERT استفاده نماید .

رهبری و مدیریت (عمومی)
تازه ها  آرشیو    
رهبری و مدیریت
تئوری پنجره شکسته
2014/08/29 (2074 reads)


تئوری پنجره شکسته محصول فکری دو جرم شناس آمریکائی (Criminologist) بود به اسامی جمس ویلسون (James Wilson) و جورج کلینگ (George Kelling). این دو استدلال می کردند که جرم نتیجه یک نابسامانی است. اگر پنجره ای شکسته باشد و مرمت نشود آنکس که تمایل به شکستن قانون و هنجارهای اجتماعی را دارد با مشاهده بی تفاوتی جامعه به این امر دست به شکستن شیشه دیگری می زند. دیری نمی پاید که شیشه های بیشتری شکسته می شود و این احساس آنارشی و هرج و مرج از خیابان به خیابان و از محله ای به محله دیگر می رود و با خود سیگنالی را به همراه دارد از این قرار که هر کاری را که بخواهید مجازید انجام دهید بدون آنکه کسی مزاحم شما شود.Read More (Rating-2.80)
    
رهبری و مدیریت
قابل توجه مدیرانی که از خشنود کردن کارکنان خود فراری‌اند...
2012/09/21 (3293 reads)


برخی از مدیران و کارفرمایان، ‌از بحث راضی و خشنود کردن کارکنان خود فراری هستند، چون تصور می‌کنند برای خوشحال کردن کارکنان خود،‌ باید زیر بار پاداش‌های سنگین، ‌ارتقا و لابد مرخصی‌های طولانی بروند، اما مطالعات محققین نشان می‌دهد که اصلا لازم نیست روش‌هایی این‌قدر پرهزینه داشته باشند. برای شاد کردن کارکنان، روش‌هایی خیلی ساده‌تر و ارزان‌تر هم وجود دارد.
به گزارش لایوساینس، در واقع، با ارائه کمی امکانات و قدری انعطاف‌پذیری و خلاقیت، می‌توان به راهکارهایی برای شاد نگه داشتن کارکنان رسید. البته این شاد نگه داشتن با افزایش رضایت از کار و راندمان کاری هم همراه خواهد بود.Read More (Rating-2.75)
    
رهبری و مدیریت
بایستگی های مدیریت از نگاه امام علی (ع)
2010/12/24 (4164 reads)


وضوع «مدیریت از نگاه امام علی (علیه السلام)» دارای ابعاد گوناگون بحثی است که بررسی تفصیلی آن در یک مقال امکان‌پذیر نیست و تنها می‌توان به بیان دو بعد آن به گون? خلاصه و فهرست‌وار بسنده نمود:

الف. شرایطی که باید مدیران در جامع? اسلامی دارا باشند.

ب. وظایفی که آنان باید در حوز? اداری رعایت کنند.Read More (Rating-3.00)
    
رهبری و مدیریت
ویژگیهای‌ یک‌ مدیر موفق‌
2010/12/24 (3697 reads)


 Read More (Rating-3.33)
    
رهبری و مدیریت
هدف کوچک، کسب و کار شما را کوچک می کند
2010/12/24 (3609 reads)


از کتاب پایان عصر بازاریابی کوکاکولا

واقعیت این است که هرگاه هدف های نازلی تدوین کنید، پیشگویی های کامبخش و خود باورانه،خود به خود تحقق می یابند. ما هرگاه داستان خود را باور کنیم، شکست را پذیرفته ایم. ما تصمیم می گیریم که قادر خواهیم بود ایکس مقدار بفروشیم، و سپس به تولید کننده می گوییم به همین میزان تولید کن وهرگز به آن اندازه نمی فروشیمRead More (Rating-1.00-)
    
رهبری و مدیریت
شیوه های رهبری در سازمان
2010/12/15 (11021 reads)


در هر گروه انسانی ، رهبر، حداكثر قدرت را برای تاثیر گذاری بر هیجانات داراست. اگر هیجانات افراد به سمت اشتیاق كشیده شود ، عملكرد به اوج خواهد رسید اگر افراد به سمت كینه و اضطراب سوق یابند ، از پیشرفت باز خواهند یافت. پیروان نیز برای ارتباط هیجانی حمایت گرانه و همدلی ، نگاه خود را به رهبر معطوف می‌كنند. وقتی رهبران ، هیجانات را در جهت مثبت می‌رانند ، بهترین نتیجه را به بار می‌آورند و اشاره كردیم كه به این اثر طنین افكنی۲ می‌گویند. رهبران طنین‌افكن به بهترین شكل از هوش هیجانی در جهت پیشبرد امور بهره می برند.Read More (Rating-3.16)
    

مدیریت کیفیت
تازه ها  آرشیو    
1 2 3
A
آسیب شناسی پیاده سازی استاندارد ایزو ۹۰۰۱ در ایران
2011/03/10 (5271 reads)


پیاده سازی نامناسب استاندارد ایزو 9001 در سازمان ها یکی از آسیب هایی است که منتقدین اجرای این استاندارد بین المللی در ایران و کشورهای مشابه از آن همواره یاد کرده اند. فرآیند پیاده سازی استاندارد ایزو 9001 و دریافت  گواهینامه این استاندارد در هر سازمان معمولا با استفاده از یک رویه مشخص که عمدتا سه طرف در آن درگیر هستند انجام می پذیرد. سازمان خواهان گواهینامه، شخص حقیقی یا حقوقی که به عنوان مشاور فعالیت می نماید و سازمان گواهی دهنده سه طرف ذینفع در فرآیند پیاده سازی استاندارد ایزو 9001 و دریافت گواهینامه این استاندارد هستند و فرآیند پیاده سازی این استاندارد معمولا در چند مرحله مشخص نظیر مستندسازی، اجرای مستندات طراحی شده، ممیزی داخلی و پیش ممیزی سازمان گواهی دهنده، رفع عدم انطباق های ممیزی، ممیزی نهایی و صدور گواهینامه قابل برنامه ریزی و اجرا است. استاندارد ایزو 9001 هدف از پیاده سازی این استاندارد را دو زمینه بیان می دارد:Read More (Rating-3.83)
    
A
رضایت مشتری چه تعریفی دارد؟
2011/03/10 (6058 reads)


تا کنون به این موضوع اندیشیده‌اید که رضایت مشتری چه تعریفی دارد؟ چگونه اندازه گیری می‌شود؟ چگونه این رضایت تامین می‌شود؟ و صدها پرسش دیگر که بایستی سازمانها و شرکتهای ارائه دهنده محصولات و خدمات از خود بپرسند ودر پی یافتن پاسخی مناسب برای آن باشند.Read More (Rating-3.33)
    
A
مگر مشتری هم حقی دارد؟
2011/03/10 (3886 reads)


«حق با مشتری است» از زمانی که جان وانامیکر آمریکایی، مالک یک فروشگاه بزرگ در ایالت فیلادلفیا برای نخستین بار در سال ۱۸۶۰ این عبارت را برای تبلیغ فضای کسب و کار خود به کار برد کمتر کسی باور می‌کرد که در هزاره سوم این شعار(Slogan) به ظاهر ساده، مبنای تئوری‌های اقتصادی در عرصه بازاریابی و جذب مشتری قرار گیرد. یا حتی زمانی که در آخرین سال‌های قرن نوزدهم، تجار و کاسبان بریتانیایی، «مشتری را پادشاه» خواندند و شأن و منزلتی برابر با شاه خود برای او در نظر گرفتند، باز هم باور کردنی نبود که با پایان قرن بیستم، مشتری‌مداری به اساس رقابت در بازار تبدیل شود.Read More (Rating-5.00)
    

فروش و بازاریابی
تازه ها  آرشیو    
1 2
Marketting
راهبرد مدل مازلو در پیش‌بینی رفتار خریداران
2011/03/10 (4308 reads)


پیش‌بینی رفتارهای خرید مصرف‌کنندگان یک نیاز اساسی برای بازاریابان و فروشندگان است چرا که با تعیین آن کامیاب خواهند شد و در صورت پیش‌بینی نادرست ناکام. اما چگونه می‌توان به این پیش‌بینی، یعنی تعیین نوع رفتارهای خرید مصرف‌کنندگان دست یافت؟
دانش روانشناسی تا حدودی قادر است نوع رفتارهای خرید مصرف‌کنندگان را تعیین کند. برپایه ی این دانش و با کسب آگاهی از نیازها و محرک‌های درونی مصرف‌کنندگان، می‌توان کالایی متناسب با نیازهای آن‌ها تولید و به آن‌ها عرضه کرد. افزون بر آن کارگزاران تبلیغات با شناسایی و درک سبک و نحوهء زندگی بیش‌تر مشتریان در بازار هدف و آگاهی از علایق و انگیزه‌های آن‌ها در مراحل مختلف زندگی، قادر خواهند بود با طراحی و ایجاد تبلیغات متناسب با نیازها و خواسته‌های مصرف‌کنندگان به موفقیت بیش‌تری برای هدف‌های از پیش تعیین شده و پیشبرد فروش دست یابند.Read More (Rating-3.00)
    
Marketting
ده نکته برای موفقیت در بازاریابی الکترونیکی بوسیله پست الکترونیکی
2010/12/24 (3556 reads)


قابل توجه بازاریان الکترونیکی ” کارهای خود را طبق روال انجام دهید و نکته های زیر را بخاطر بسپارید”.Read More (Rating-1.00-)
    
Marketting
بازاریابی سبز راهی به سوی رقابت پایدار
2010/12/16 (5439 reads)


شاید كسی تصور نمی‌كرد كه روزی بازاریابی علاوه بر سودآوری و فروش، نگران سلامت مصرف كننده نیز باشد. اما پویایی و رقابت شدید و افزایش نگرانی نسبت به محیط زیست و همچنین مقررات دولتی و افزایش آگاهی مصرف كنندگان، شركتها را بر آن داشت كه در سلامت جسمانی و روانی و پاكیزگی محیط مصرف كنندگان نیز تأمل كنند. به هر حال به مرور زمان مفاهیمی نظیر بازاریابی سبز، بازاریابی محیطی و اجتماعی برای عمل به مسئولیت اجتماعی بنگاهها وارد ادبیات بازاریابی شد. در این نوشتار سعی بر این است كه ابتدا مسئولیت اجتماعی توصیف شده و رابطه آن با بازاریابی سبز بیان شود. سپس با رویكردی دقیق‌تر به محیط زیست، بازاریابی سبز و دلایل سبز بودن و سطوح بازاریابی سبز و سیر تكاملی آن كه شامل سه عصر بازاریابی سبز اكولوژیك، عصر محیطی و عصر پایدار است مورد مطالعه قرار گرفته و ویژگیهای هر عصر ذكر گردیده است. در انتها برای پیاده‌سازی رویكرد بازاریابی سبز اقدامات و استراتژی‌های لازم ارائه شده است.Read More (Rating-2.75)
    

محیط زیست ، ایمنی و بهداشت شغلی
تازه ها  آرشیو    
1
Environment
کبوترخانه‌های ایرانی: شاهکاری زیست محیطی در معماری
2012/05/24 (3284 reads)


معماران ایرانی به دلیل نگاه عالمانه به اقلیم و علم زیست شناسی، عجایبی حیرت انگیز و ماندگار با عنوان کبوترخانه‌های ایرانی خلق کرده‌اند که حقیقتا سزاوار است به آن‌ها به عنوان آثاری برتر از عجایب هفتگانه عالم نگاه کرد.Read More (Rating-5.00)
    
Health&Safety
اصول بهداشت روانی در سازمان
2011/03/10 (4806 reads)


۱-ایجاد جو صمیمیت، همدلی، صداقت، همکاری و احترام متقابل در میان کارکنانسازمان.
۲-پرهیز از اعمال روش های مبتنی بر زور و اجبار در محیط سازمان.
۳-شناسایی استعدادهای بالقوه کارکنان تحت نظارت سازمان و فراهم ساختن رشد وشکوفایی این استعداد در حد توان و امکانات سازمان.
۴-پرهیز از قضاوت های کورکورانه و مبتنی بر پیشداوری در مورد کار و رفتارکارکنان سازمان.
Read More (Rating-3.00)
    
Environment
دردسرهای ۳۰۰ ساله زندگی مدرن
2010/12/16 (4183 reads)


زندگی مدرن علاوه بر رفاهی که برای انسان به همراه دارد گاه ضررهای جبران ناپذیری را نصیب او می کند. کیسه های پلاستیکی و ظروف یک بار مصرف نیز در این مورد مصداق دارند. زمانی که این کیسه ها و ظروف، جایگزین اسلاف پارچه ای و کاغذی خود شدند شاید کمتر کسی فکر می کرد در آینده ای نزدیک همین جایگزین ها، تبدیل به یکی از معضلات اصلی محیط زیست شوند.براساس تحقیقات انجام شده تنها در ایران سالانه بیش از ۳میلیون تن پلاستیک تولید می شود. بیشتر این پلاستیک ها نیز بادوام هستند و صد ها سال طول می کشد تا به خودی خود تجزیه و نابود شوند. در دنیا تلاش هایی برای جلوگیری از آلودگی طبیعت به پلاستیک انجام گرفته است؛ مثلا در آمریکا طرحی اجرا شد که براساس آن انداختن بطری نوشابه و ظرف غذا به آب ممنوع شد؛ اما این طرح شکست خورد تا اینکه علم و تکنولوژی وارد میدان شد و مواد جدیدی به نام زیست تجزیه پذیر ها متولد شدند. سازمان ملل هم کنوانسیونی را وضع کرد که طی آن، تمام موادی که مستقیما به آب ریخته می شوند باید زیست تجزیه پذیر باشند.Read More (Rating-1.00-)
    

IT و امنیت اطلاعات
تازه ها  آرشیو    
1 2 3
ISMS
کلمه عبور ایمن کدام است؟
2012/06/15 (2951 reads)


شاید شما اصلی ترین قسمت حساب کاربریتان را انتخاب کلمه عبوری مناسب بوده است، نادیده گرفته اید. کلمات عبور بخش مهمی از امنیت یک حساب کاربری، شبکه و رایانه های شخصی هستند و در حقیقت در خط مقدم حفاظت از حساب کاربری کاربران قرار می گیرند. یک کلمه عبور نامناسب ممکن است منجر به سوءاستفاده از کل شبکه شود. به همین دلیل تمام کارمندان شامل پیمانکاران و فروشندگان که به سیستم شرکت دسترسی دارند مسئول انتخاب کلمه عبور مناسب و محافظت از آن هستند. اما کدام کلمه عبور ایمن و مناسب است و کدام نه !؟Read More (Rating-4.00)
    
IT
نیمه‌تاریک اینترنت
2012/01/29 (2948 reads)


دست‌کم نیمی از جرائم و تبهکاری‌های اینترنتی به‌صورت سازمان‌یافته انجام می‌شوند؛ تولید ویروس‌ها و کدهای مخرب، انتشار ابزار هک و نرم‌افزارهای نفوذ، تکثیر و ارسال هرزنامه‌ها و هر نوع خرابکاری دیگری که فکرش را بکنید.

بازار سیاه جرائم اینترنتی، که به‌صورت سنتی بر خرید و فروش اطلاعات مسروقه، مانند اطلاعات بانکی و داده‌های محرمانه شخصی و سازمانی متمرکز بوده، اکنون به مراکز بزرگ تولید نرم‌افزارهای مخرب، مراکز بحث و بررسی روش‌های تخریب و حتی اتاق‌های فکر برای تغییر استراتژی‌های ضد‌امنیتی تبدیل شده است. البته حاصل دسترنج این همه فعالیت، صدها مجموعه فروشگاهی آنلاین برای عرضه انواع اطلاعات محرمانه و ابزار نفوذ و نیز راهکارهای شناسایی ضعف‌های امنیتی در تجهیزات رایانه‌ای بوده است که همگی در نیمه‌تاریک اینترنت متولد شده‌اندRead More (Rating-1.00-)
    
IT
8 پیش بینی گارتنر درباره آینده آی تی در جهان
2010/12/30 (3825 reads)


کمپانی Gartner یکی از پیشگامان فناوری اطلاعات ، تحلیل و تحقیقات و همچنین ارائه مشاوره به شرکت های دیگر است .این کمپانی بزرگ به تازگی پیش بینی هایی راجع به سازمان های آی تی و کاربران برای سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ کرده است که برخی از آنها شگفت انگیز و باورنکردنی هستند.Read More (Rating-1.00-)
    

سایر موضوعات
تازه ها  آرشیو    
1 2 3 4 5
سایر موضوعات
تفکر دلفینی
2012/03/13 (3430 reads)


به طور كلی، انسانها را همانند موجودات دریایی میتوان به ٣ طبقه تقسیم كرد: ماهیهای كپور، كوسهها و دلفینها.

دسته اول: ماهیهای كپور هستند كه همیشه ماهیهای قربانیاند‌.

دسته دوم: كوسه ماهیها هستند كه روش (برنده ـ بازنده) را به كار میگیرند.

دسته سوم: نوع دیگری از حیوانات دریایی دلفینها هستند. این پستاندار آبزی بزرگ به طور طبیعی بازیگوش و دارای روحیه همكاری است و در ارتباطات خود شیوه برنده ـ برنده را برگزیده استRead More (Rating-2.67)
    
مدیریت بحران
373 حادثه طبیعی با 300 هزار کشته در سال2010 -گزارش سازمان ملل
2011/03/10 (3418 reads)


گزارش سازمان ملل تایید می کند که سال 2010 از بدترین سالهای تاریخ بشر بدلیل وقوع حوادث طبیعی و خسارات ناشی از آن بوده است . وایر آپدیت به نقل از بی.ان.او نیوز در سایت خود بر اساس گزارش سازمان ملل ملل نوشت در طول دو دهه گذشته سال 2010 از منظر وقوع حوادث طبیعی از بدترین سالها بوده و بر اساس پیش بینی ها سال 2011 و به دنبال آن سال 2012 حوادث طبیعی تشدید خواهد شد.Read More (Rating-1.00-)
    
سایر موضوعات
صنعت خودروسازی در سال 2025 میلادی
2011/03/10 (3307 reads)


یکصدسال قبل نشستن در خودرو و حرکت با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت یک رویا بود، ولی حال ما شاهد تولید خودروهایی هستیم که با سرعت‌هایی بسیار بالاتر حرکت می‌کنند و هر روزه طراحی ظاهری و ویژگی‌های فنی آنها تغییر می‌کند. این تحول بزرگ به دلیل توسعه صنعتی در اغلب کشورهای جهان است. از طرف دیگر افزایش قدرت خرید مردم و تمایل آنها به خرید خودروهای لوکس سبب افزایش سرمایه‌گذاری در این بخش شده است. مطالعات نشان می‌دهد صنعت خودروسازی در سال‌های اخیر تحولات بزرگی را تجربه کرده است که یکی از بزرگ‌ترین آنها تولید خودروهای هیبرید و کم‌مصرف یا به تعبیر بهتر خودروهای سبز و در گام بعدی الکتریکی شدن خودروها است.

 Read More (Rating-5.00)
    

چهره های ماندگار
خانه  |  اطلاعات  |  تماس با ما
Copyright 2009 by Nis-Cert Developed By Sajjad Shatti